19/03/2018 - 24/03/2018

Fixtures & Results

24/03 - Saturday

Playoffs & Final

Match 26
Eleventh Place Playoff
Kick off: 8.15
Black Africa Hopsol U17
0
-
2
AC Reggiana
no
Location:
Field 2
Match 25
Ninth Place Playoff
Kick off: 8.30
Jomo Cosmos
0
-
1
Mamelodi Sundowns
SuperSport
Location:
Field 1
Match 28
Seventh Place Playoff
Kick off: 10.15
RCD Espanyol
1
-
3
Highlands Par
no
Location:
Field 2
Match 27
Fifth Place Playoff
Kick off: 10.00
Orlando Pirates FC
0
-
3
Nkana FC
SuperSport
Location:
Field 1
Match 29
Third Place Playoff
Kick off: 11.30
FC Spartak
2
-
2
BidVest Wits
SuperSport
Location:
Field 1
Match 30
Championship
Kick off: 13.00
Club Brugge
4
-
0
ADO Den Haag
SuperSport
Location:
Field 1

23/03 - Friday

Playoff & Semifinal

Match 19
Playoff
Kick off: 9.45
Jomo Cosmos
1
-
0
Black Africa Hopsol U17
no
Location:
Field 2
Match 20
Playoff
Kick off: 10.30
Highlands Park
1
-
2
Orlando Pirates
SuperSport
Location:
Field 1
Match 21
Playoff
Kick off: 11.15
Mamelodi Sundowns
1
-
0
AC Reggiana
no
Location:
Field 2
Match 22
Playoff
Kick off: 11.30
Nkana FC
-
RCD Espanyol
SuperSport
Location:
Field 1
Match 23
Semifinal one
Kick off: 13.00
Club Brugge
1
-
0
FC Spartak
SuperSport
Location:
Field 1
Match 24
Semifinal two
Kick off: 14.30
ADO Den Haag
5
-
3
BidVest Wits
SuperSport
Location:
Field 1
Match Women's Exhibition
Kick off: 16.00
SAFA Johannesburg
-
SAFA Tshwane
no
Location:
Field 1

21/03 - Wednesday

Group

Match 13
Group
Kick off: 10.00
Jomo Cosmos
0
-
1
Club Brugge
SuperSport
Location:
Field 1
Match 14
Group
Kick off: 11.30
Nkana FC
3
-
2
Mamelodi Sundowns
SuperSport
Location:
Field 1
Match 15
Group
Kick off: 11.45
ADO Den Haag
3
-
2
Highlands Park
no
Location:
Field 132
Match 16
Group
Kick off: 13.00
Black Africa Hopsol U17
0
-
3
FC Spartak
SuperSport
Location:
Field 1
Match 17
Group
Kick off: 14.30
RCD Espanyol
2
-
1
Orlando Pirates
SuperSport
Location:
Field 1
Match 18
Group
Kick off: 16.00
AC Reggiana
0
-
1
Bidvest Wits
SuperSport
Location:
Field 1

20/03 - Tuesday

Group

Match 7
Group
Kick off: 10.00
Club Brugge
3
-
0
Highlands Park
SuperSport
Location:
Field 1
Match 8
Group
Kick off: 11.30
Mamelodi Sundowns
1
-
1
ADO Den Haag
SuperSport
Location:
Field 1
Match 9
Group
Kick off: 11.45
Jomo Cosmos
0
-
1
Nkana FC
no
Location:
Field 2
Match 10
Group
Kick off: 13.00
Black Africa Hopsol U17
2
-
1
AC Reggiana
no
Location:
Field 1
Match 11
Group
Kick off: 14.30
Bidvest Wits
2
-
0
RCD Espanyol
no
Location:
Field 1
Match 12
Group
Kick off: 16.00
Orlando Pirates
1
-
2
FC Spartak
no
Location:
Field 1

19/03 - Monday

Group

Match 1
Group
Kick off: 10.00
Highlands Park
1
-
0
Jomo Cosmos
SuperSport
Location:
Field 1
Match 2
Group
Kick off: 11.30
Club Brugge
1
-
2
Mamelodi Sundowns
SuperSport
Location:
Field 1
Match 3
Group
Kick off: 13.00
ADO Den Haag
2
-
0
Nkana FC
SuperSport
Location:
Field 1
Match 4
Group
Kick off: 14.30
Orlando Pirates
3
-
1
Black Africa Hopsol U17
SuperSport
Location:
Field 1
Match 5
Group
Kick off: 15.45
AC Reggiana
1
-
1
RDC Espanyol
no
Location:
Field 2
Match 6
Group
Kick off: 16.00
FC Spartak
0
-
0
Bidvest Wits
SuperSport
Location:
Field 1